Glas postal najmlajši košarkar z nastopom za Slovenijo

Objavljeno:

V petek je slovenska članska reprezentanca v Rigi odigrala prvo tekmo drugega del kvalifikacij za nastop na svetovnem prvenstvu, ki ga bo prihodnje leto gostila Kitajska. Latvija je bila boljša s 85:74. Na igrišče je stopil tudi član Sixt Primorske Gregor Glas, ki je s 17 leti, 4 meseci in 16 dnevi postal najmlajši košarkar, ki je do danes zaigral v dresu slovenske članske izbrane vrste.

Slovenija je bila v Rigi precej bližje zmagi, kot kaže končni rezultat. Odigrala je solidno, borbeno tekmo, žal pa v odločilnih trenutkih ni zadela koša, oziroma je naredila nekaj osnovnošolskih napak, ki so jih domači izkoristili.

Zadnja četrtina se je začela z neodločenim izidom 60:60 in čeprav je Latvija v dveh minutah in pol pobegnila na 67:60, se je Slovenija vrnila v igro in se v 36. minuti približala na 69:68. Imela je celo priložnost za vodstvo, toda Gašper Vidmar ni bil dovolj natančen s črte prostih metov, Blaž Mesiček je zgrešil polaganje, Vlatko Čančar pa je praktično podaril napad gostiteljem, iz katerega so prišli do vodstva 75:69.

Za Slovenijo je to peti poraz v sedmih tekmah. Za nameček je v tej skupini Ukrajina presenetljivo premagala Španijo s 76:65, Turčija pa je bila z 79:69 boljša od Črne gore. Španija ostaja na vrhu lestvice skupine I z izkupičkom 6-1, Turčija in Latvija imata 5-2, Ukrajina 4-3, Črna gora 3-3, Slovenija pa je zadnja z 2-5. Na mondial bodo odpotovale prve tri reprezentance.

Naslednjo tekmo bo Slovenija igrala v ponedeljek, 17. septembra, ob 20. uri v Stožicah proti Turčiji, torej točno na prvo obletnico zmage v finalu EuroBasketa.

KVALIFIKACIJE ZA SVETOVNO PRVENSTVO 2019:

2. del, skupina I, 1. kolo, petek, 14. september (Riga, Latvija):
LATVIJA : SLOVENIJA 85:74 (17:16, 23:20, 20:24, 25:14)

Osebna rast

ŠD KOŠ Primorska je košarkarsko društvo z bogato zgodovino, ki skrbi tako za razvoj športne, kot tudi osebne plati vsakega mladega športnika.